Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 12 Temmuz 2019

Başkan Döğücü, Sancaktepelileri ‘Büyük Türkiye’ aşkıyla nöbete bekliyor

Sancaktepe Belediyesi, Sancaktepe Milli İrade ve Demokrasi Meydanı her yıl olduğu gibi bu yılda demokrasi nöbetlerine ev sahipliği yapacak. Başkan Döğücü yaptığı açıklamada tüm Sancaktepe halkını ilk günkü ruh ve heyecanla, ‘Büyük Türkiye’ aşkıyla nöbete davet etti.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Sancaktepe’de çeşitli etkinliklere sahne olacak. Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, millet darbe heveslilerine büyük bir ders vererek şanlı tarihindeki yerini aldığını belirterek; “15 Temmuz gecesi ülkemizin maruz kaldığı hain darbe teşebbüsü hiç tereddütsüz, açık ve seçik olarak vatana ihanettir. Milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu alçakça girişim, aziz milletimiz ve milli kurumlarımız sayesinde bertaraf edilmiş, milletimiz milli iradeye ve demokrasiye bir kez daha sahip çıkmıştır. Açılışını Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı Milli Mücadele döneminde dahi hasar almamış milletin meclisini bombalayacak kadar gözü dönmüş bu hain kalkışmayı hezimete uğratan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, dönemin Başbakanı Binali Yıldırım, meclis başkanımızı, aziz milletimizi canı gönülden kutluyorum” şeklinde konuştu.

“İSTİKLAL HARBİMİZDEN SONRA, TÜM DÜNYAYA ÖRNEK TEŞKİL EDECEK BİR DESTAN DAHA YAZMIŞTIR”

Birlik ve beraberliği dinamitlemeye çalışan cunta heveslilerinin saldırıları karşısında dik bir duruş sergileyen kahraman emniyet görevlileri ve TSK’nın vatansever askerlerine şükranlarını sunan Başkan Döğücü, “Darbecilerin tanklarına, tüfeklerine, silahlarına göğsünü siper eden, kahramanca direnen milletimiz, İstiklal Harbimizden sonra, tüm dünyaya örnek teşkil edecek bir destan daha yazmıştır. Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır. Ülkemiz tarihinde ilk defa, bu çapta bir silahlı darbe teşebbüsü, bizzat millet tarafından engellenmiştir. Ülkemizin tüm şehirlerinde, meydanlarında, sokaklarında, ülkesine ve milletine yürekten sevdalı milletimiz, iradesine, demokrasisine, geleceğine sahip çıkmak için, aynı duyguyla, aynı heyecanla, aynı kararlılıkla bir araya gelmiştir” diye konuştu.

“DEVLETİMİZDEN YANA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Döğücü, “Halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini asla kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Demokrasi varsa ülkemiz var, devletimiz var, milletimiz var, biz varız. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak el ele, gönül gönüle, omuz omuza verelim.”

DÖĞÜCÜ, “TÜM SANCAKTEPELİ KOMŞULARIMIZI BEKLİYORUZ”

Hain darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz 2016 gecesinden başlayarak nöbetin son gününe kadar meydanları terk etmeyen tüm Sancaktepe halkına teşekkürlerini sunan Başkan Döğücü, “İlk gece olduğu gibi hiç ama hiç yorulmadan, hiç usanmadan aynı heyecan ve vatan millet aşkıyla meydanları terk etmeyen Sancaktepeli komşularımıza tüm kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyorum. Onlar 15 Temmuz gecesi çok büyük bir iş başardı. Vatanımıza, geleceğimize, çocuklarımızın geleceğine sahip çıktılar. Bu ihanetin içinde olan tüm hainlere güzel memleketimizin sahipsiz olmadığını gösterdi. Şartlar ne olursa olsun biz gençlerimizin geleceğine sahip çıkacağız. Bu vesileyle çok değerli Sancaktepeli vatandaşlarımızı 14 Temmuz Pazar akşamı her yıl olduğu gibi aynı heyecan ve ‘Büyük Türkiye’ aşkıyla bu meydanda tutacağımız demokrasi nöbetine bekliyoruz” dedi.

selyus