Ana Sayfa SİYASET 12 Ekim 2014

Kamil Barkır’ın acısı büyük

İstanbul’un sevilen siması ve siyasetçisi Av. Kamil Barkır’ın kardeşi, Sındırgı Belediye Başkan Yardımcısı Şevket Barkır toprağa verildi. Av. Kamil Ba

Kamil Barkır’ın acısı büyük

İstanbul’un sevilen siması ve siyasetçisi Av. Kamil Barkır’ın kardeşi, Sındırgı Belediye Başkan Yardımcısı Şevket Barkır toprağa verildi. Av. Kamil Barkır, “Kardeşimi Ahiret Yurduna yolcu ettik.. Gitti canımın cananı elden ne gelir.. Emir Allah’ın diyerek boyun büküyoruz ..”

Trafik kazası sonrası hayatını kaybeden Şevket Barkır için cenaze töreni düzenlendi. Törende, Türk Belediyeler Birliğinin İzlanda’da organize ettiği “Jeotermal Kaynaklarının Kullanılması” konulu teknik inceleme programına katılan Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın taziye mesajı okundu.
Sındırgı Belediyesi adına konuşmayı Belediye Başkanvekili Hasan Daşkafa yaptı. Daşkafa, “Elbette her ölüm acıdır. Ancak ani ve genç yaşta gelen ölüm elbette daha da acıdır. Yüreği büyük ve bir o kadar insan sevgisi ile dolu olan, halka hizmeti Hakka hizmet sayan Şevket kardeşimiz belediyemizi öksüz 73 mahallemizi yetim bıraktı. Merhuma Allah’tan rahmet, geride kalan ailesine sabırlar ve şu anda yoğun bakımda olan yol arkadaşı Şuayip kardeşimize acil şifalar versin. Allah mekanını Cennet, kabrini Nur eylesin. Hepimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

Emir Allah’ın diyerek boyun büküyoruz

Daşkafa’nın konuşmasından sonra duygularını ifade eden merhum Şevket Barkır’ın abisi Av. Kamil Barkır konuşmasında gözyaşlarına engel olamadı. Abi Barkır acı bir kayıp yaşadıklarını belirterek, “Bizim için, ailemiz için ve Sındırgı için acı bir kayıp yaşıyoruz. Çünkü ben sadece kardeşimi değil, bir arkadaşı, bir istişare arkadaşını, yol arkadaşını, dava arkadaşını kaybetmiş bir kardeşinizim. Bu acı haberi Medine’de hac vazifesini yaparken aldım. Benden 2 yaş küçük olmasına rağmen gerçekten ilim sahibi, eğitimini tamamlamış, alim bir insandı. Gitti canımın cananı elden ne gelir.. Emir Allah’ın diyerek boyun büküyoruz. Acı günümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza, komşularımıza, hemşehrilerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Buradan bütün sevdiklerine, bütün yakınlarına, başta anne babama ve ailesine başsağlığı diliyorum” dedi.
AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu ise, Barkır’ın kaza yaptığı akşam gün boyu beraber çalışma yaptıklarını ifade ederek, “Tam ayrıldık o akşam acı haber geldi. Şevket kardeşimiz güler yüzü ile mütevazı kişiliği ile, güzel ahlakı ile her zaman hepimizin kalbinde yaşayacak. 2002’den beri siyasette yol arkadaşlığı yaptım. Gerçekten Sındırgı için çalışan, Allah için çalışan, dürüst, güzel bir eğitim almış, güler yüzlü, melek yüzlü bir kardeşimizdi. Onu hiçbir zaman unutmayacağız. Başta kederli annesine, babasına, sevgili eşine, çocuklarına, belediye çalışanlarımıza, Sındırgılı siz hemşehrilerimize baş sağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.
Cenaze töreninde konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ise, “Bütün Sındırgılılara, ailesine, yakınlarına sevenlerine hepsine başsağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin. Bu ani ölümler hakikaten bizleri çok üzüyor. Allah mekanını cennet eylesin. Allah geride kalanlara, sevenlerine, ailesine, yakınlarına sabrı cemil niyaz eylesin” dedi.

Önemli isimler cenazede idi

Cenaze törenine; Başta Av. Kamil Barkır olmak üzere, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, İlçe Kaymakamı Ercan Ateş, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av. Mahmut Poyrazlı, İl Jandarma Komutanı 2. Yardımcısı Yarbay Hasan Aksoy, AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Av. Ümit Çoban, Altı Eylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Sındırgı Belediye Başkanvekili Hasan Daşkafa, AK Parti İlçe Başkanı Halil Güner, belediye beclis üyeleri, daire amirleri, ailesi ve sevenleri katıldı.

YEREL HABER İSTANBUL’DAN TAZİYE MESAJI: Kardeşim Şevket Barkır, Rabbim Gani Gani Rahmet, mekanını Cennet, Peygamber Efendimize komşu eylesin. Hüseyin Adil Yelkenci

Etiketler:

İlginizi çekebilir

Bayrağa saldırı demek…

Bayrağa saldırı demek…

selyus