Ana Sayfa SİYASET 2 Nisan 2014

Battal İlgezdi ile devam

Ataşehir halkının onayını alan Battal İlgezdi yeniden belediye başkanı seçildi.

Ataşehir’de Battal İlgezdi ile devam

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde Ataşehir’de 126 bin 267 oy alan CHP Ataşehir Belediye Başkanı Adayı Battal İlgezdi, ilçenin yeniden belediye başkanı seçildi.

2009’da ilçe olan Ataşehir’in kurucu Belediye Başkanı Battal İlgezdi, mazbatasını İlçe Seçim Kurulu’ndan aldı.
Ataşehir Belediye Meclis üye liğine seçilen 22 CHP’li üye ile, İlçe Seçim Kurulu’na gelen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada; “Ataşehir’de halka hizmetin dürüst siyasetin kazanacağını biliyordum. 2009 yerel seçimlerinde aldığımız oyun çok üstünde bir oyla seçimi kazanmamız Ataşehir halkının çalışmalarımıza verdiği desteğin ve bizlere güvenin göstergesidir. 5 yıl sonraki seçimlerde bu fark daha da açılacak” dedi.
CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve çok sayıda Ataşehirli vatandaş eşliğinde mazbatası alan Başkan Battal İlgezdi, seçimde Ataşehir halkının belediyenin hizmet anlayışına desteğini gösteren oyların aynı zamanda, seçim kampanyası boyunca siyaseti çirkinleştiren yalan iftira sahte belgelerle çirkin siyaset yapanlara da verdiği cevap olduğunu vurguladı.
Başkan Battal İlgezdi, “2009 yılında seçimi kazandığım zaman söylediğimi bir kez daha tekrarlıyorum. CHP adayı olarak seçildim. Şu andan itibaren hiçbir ayrım gözetmeden tüm Ataşehirlilerin Belediye Başkanıyım. Ataşehir halkına gösterdikleri güven ve destek nedeniyle teşekkür ediyorum ve bir kez daha söz veriyorum: halkın aleyhine olan hiçbir uygulamaya izin vermeyeceğim” diye konuştu. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve CHP’li meclis üyeleri mazbatalarını aldıktan sonra toplu fotoğraf çektirdi.

Personele sert çıkış

CHP’den Ataşehir Belediye Başkanlığı’na yeniden seçilen Battal İlgezdi, 1 Nisan Salı günü Novada etkinlik salonunda belediye çalışanları ve parti temsilcilerine kokteyl verdi. Davetliler Özcan Türe’nin seslendirdiği türkülere halaylar ile eşlik ederek zaferlerini coşku ile kutladılar.

Beraber çalışan arkadaşların ve meclis üyelerin isimlerini sayarak teşekkür eden İlgezdi ”Beni aday gösteren partim Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Başta ilçe başkanım olmak üzere kadın kolları başkanı ve kahrımı çeken eşime seçim sürecinde gece gündüz çalışan partili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklindekonuştu.

Başkan Battal İlgezdi, konuşmasında çok sert sözlerle belediye çalışanlara yönelik köklü bir revizyon yapacağını açıkladı. İlgezdi , ”2011 milletvekili seçimlerinde CHP’nin oyu 87 bin, AKP’nin oyu 106 bin idi. Seçimi kazanacaklarını zannettiler. Öyle bir şey yok. Ataşehir burada, biz buradayız, siz de buradasınız. Şuan seçim olsa iddia ediyorum 20 bin oy daha fark atarız. Belediyede kapısını kapatan, boş zaman geçiren belediye başkan yardımcısı ve odasında vatandaşı azarlayan müdür artık olmayacak. Meclis üyeleri mahalleleri gezerek sorunları bana getirecek. Bazı meclis üyeleri ve başkan yardımcıları eşlerini, çocuklarını ve akrabalarını işe almışlar. Aynı aileden 11 kişi işe alınanlar var. Bunların hepsi çıkarılacak. Bazı muhtarlar yanımızda görünüp karşı partiye çalıştılar. Aynı şekilde yanımızda olup bize ihanet edenlerin hepsinin isimleri cebimde. Bundan sonra o muhtarlar beş yıl yanıma gelemeyecek. Bizim iyiliklerimize ihanet ile karşılık verenler artık belediyenin kapısından içeri giremeyecek. Artık 2009-2014 dönemi geride kaldı. Önce belediyede adaleti ve düzeni sağlamalıyım daha sonra Ataşehirlilere adil hizmet yapabilirim. Her hafta cuma günleri halk toplantısı yapacağım. Yeni dönem çok farklı olacak” diye konuştu.

Etiketler:
selyus