Ana Sayfa SİYASET 29 Ekim 2014

Gençlik Kolları‘nda devir teslim

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığını Zafer Çubukcu’dan Abdurrahim Boynukalın devraldı.

Gençlik Kolları’nda devir teslim

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığını Zafer Çubukcu’dan Abdurrahim Boynukalın devraldı.

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığında devir teslim töreni düzenlendi. Merkez Yürütme Kurulunun 25 Eylül’deki toplantısında alınan kararla bu göreve atanan Abdurrahim Boynukalın, görevini eski başkan Zafer Çubukcu’dan devraldı.
Devir teslim sırasında konuşan Çubukcu, AK Parti Gençlik Kolları için tarihi bir gün yaşadıklarını, 29 Nisan 2012’de İsmail Karaosmanoğlu’ndan aldığı görevi bugün Abdürrahim Boynukalın’a devrettiğini söyledi.

AK Parti’nin gençleri olarak davanın ve siyasetin insanlara hizmet etmek demek olduğunu öğrendiklerini belirten Çubukcu, “Makamların genç yaşlarda gelebildiğini, değişimlerin genç yaşta olduğunu, değişimlerin her zaman yeni bir dinamizim getirdiğini öğrendik” diye konuştu.
Çubukcu, siyasette makamların değil, davaların kalıcı olduğunu belirterek, “Kardeşime böylesine zor bir görevi devraldığı için başarılar diliyorum. Rabbimden de hayırlı hizmetler nasip etmesini diliyorum, çok tebrik ederim. Bizler sizlerin her zaman destekçisi olacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Abdurrahim Boynukalın’ın konuşması

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığına atanan Boynukalın da Çubukcu’nun zor şartlarda, kriz anlarında tavır alarak başarılı bir başkanlık yaptığını söyledi.
Boynukalın, görevin eskisi yenisi olmadığını, birlikte çalışacaklarını belirterek, “Hep beraber tecrübelerinizden faydalanacağız. Allah yeni görevimizde hepimizin yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.
Çubukcu, hayırlı kararlara imza atması dileğiyle Boynukalın’a bir kalem seti, Boynukalın da Çubukcu’ya yeni görevine Allah’ın ismiyle başlaması dileğiyle üzerinde besmele-i şerif yazılı bir hat eseri hediye etti.

Devir teslim törenine Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Soylu, Abdulhamit Gül ve AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek de katıldı.

Abdurrahim Boynukalın

Boynukalın, 1987 doğumlu. Sakarya Üniversitesi İşletme Bölümünün ardından yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı.

City University of London’da Medya İletişim Bölümünde ikinci mastırını bitiren Abdurrahim Boynukalın, aynı zamanda Yeni Şafak gazetesinde yazılarına devam ediyor.

Yaklaşık iki yıl süreyle Kırklareli Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalışan Boynukalın, evli ve iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.

Etiketler:
selyus