Ana Sayfa SİYASET 28 Ekim 2014

HİLMİ TÜRKMEN’DEN “BİRLİK” MESAJI

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Cumhuriyet’in 91. Yılı nedeniyle yayınladığı mesajında, “Aziz milletimizin birliğine, güzel ülkemizin dirliğin

HİLMİ TÜRKMEN’DEN “BİRLİK” MESAJI

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Cumhuriyet’in 91. Yılı nedeniyle yayınladığı mesajında, “Aziz milletimizin birliğine, güzel ülkemizin dirliğine gölge düşürmek isteyenlerin ardı arkası kesilmeyen beyhude çabalarını sonuçsuz bırakacağından şüphe yoktur. “ dedi.

Başkan Hilmi Türkmen’in, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı şöyle;
“Milli Mücadeleyle, Aziz Milletimizin bir kez daha var oluşu anlamına gelen Cumhuriyetin 91. Yılını kutlarken, yeni bir çağın eşiğinde, Yeni Türkiye meşalelerini yakmış olmanın sevinci içerisindeyiz.
Bu anlamlı günde, 91 yıl boyunca yurdumuzun dört bir köşesinde sergilenen coşku ve kardeşlik tablosunun, Aziz milletimizin birliğine, güzel ülkemizin dirliğine gölge düşürmek isteyenlerin ardı arkası kesilmeyen beyhude çabalarını sonuçsuz bırakacağından şüphe yoktur. Bu tablo, milli irademize sekte vurabilmek için içte ve dışta fırsat kollayan şer ve nifak odaklarına milletçe verilen en güzel cevaptır.
Devletin milletle kucaklaştığı, ülke ve bölge sorunlarının bir bir çözüme kavuşturulduğu bu dönemde, söz konusu şer ve nifak odakları kirli oyunlarını artırma ve Güneydoğu sınırlarımızı karıştırma gayretindedir. İnanıyoruz ki, devletimizin iyi niyetli ve sağduyulu yaklaşımlarıyla, milletimizin birlik ve bağımsızlık iradesi karşısında, sergilenen bu kirli oyunları bertaraf olacaktır.

Bu inanç ve düşünce ve gayretle Cumhuriyeti kurarak bizlere emanet eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor; Cumhuriyetimizin 91. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.”

Hilmi Türkmen/Üsküdar Belediye Başkanı

Etiketler:
selyus