Ana Sayfa SİYASET 17 Ekim 2014

İBB Başkanı Kadir Topbaş Üsküdar’da

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e iade-i ziyarette bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ulaşımın merkezi Üsküdar’ın İstan

Başkan Topbaş’tan Üsküdar’a destek sözü

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e iade-i ziyarette bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ulaşımın merkezi Üsküdar’ın İstanbul’a hizmet ettiğine dikkat çekerek, “Bizlerde her zaman Üsküdar’a yardım etmeye hazırız” dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, başkan yardımcılarıyla birlikte belediyenin girişinde karşıladığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ağırladı.
İade-i ziyaretle ilgili açıklama yapan İBB Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar’ın İstanbul için çok önemli olduğunu dikkat çekerek Başkan Türkmen ve ekibine başarılar diledi.

Başkan Topbaş; “Üsküdar, İstanbul’a hizmet ediyor”

Ulaşımın merkezi Üsküdar’a yapılan hizmetlerin İstanbul için çok önemli olduğunu belirten Topbaş, “60 aylığına seçildik, 53 ay kaldı. Zaman, ömür böyle geçiyor. Güzel olan şudur; Yerel yönetimlerde hizmet ürettiğiniz zaman karşılığını görüyorsunuz. Sizlerle burada inşallah beraber el ele vererek Üsküdar halkına İstanbullulara birlikte hizmet vereceğiz. Ekibinizle birlikte size başarılar diliyorum. Her daim yanınızdayız. Turizme ciddi hizmet veriyorsunuz. Bizlerde sizlere her zaman yardım etmeye hazırız.” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında başlattığı yerel yönetimlerin önemine değinen Topbaş; “Sayın Cumhurbaşkanı’mız Türkiye’de milat kabul edilecek yerel yönetim anlayışını ortaya koydu. Bu bakımdan her birimiz, sayın Cumhurbaşkanı’mızın başlattığı bir vizyonun sürdürülebilirliğini sağlayan kadroda yer almaktayız. Bizden sonraki nesillerin bu dönemi bir milat olarak değerlendireceğine inanıyorum. Gelişen Türkiye’yi birlikte imar ediyoruz” diyerek, Başkan Hilmi Türkmen’e başarılar diledi.

Başkan Hilmi Türkmen; “Aşmayacağımız hiç bir zorluk yoktur”

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise “Bugün sizleri Üsküdar’ımızda görmek bizim için ayrı bir mutluluk. Sizler, tüm İstanbul’un “Kadir Ağabeyisiniz” Başkanlıklar gelir geçer ama size İstanbul’da herkesin bir “Beyefendi” ve “Ağabeylik” yakıştırması var. Biz de temenni ediyoruz ki bu haklı “ağabeylik” ve “beyefendilik” inşallah ömür boyu devam etsin” diyerek ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Üsküdar’a hizmet etmekten dolayı mutlu olduklarını ve kendilerini çok şanslı hissettiklerini belirten Başkan Türkmen, “Bizlere, Üsküdar gibi bir şehre hizmet etmek nasip olduğu için mutluyuz. Allah’a şükürler ediyoruz. Başta sayın Cumhurbaşkanı’mız, bu davanın lideri, O’nun çok yakın çalışma arkadaşları olarak sizler, kadim dostları bizim yanıbaşımızda olduğunuz sürece inanıyorum ki aşamayacağımız hiçbir zorluk yoktur” diye konuştu.

Açıklamalardan sonra, Başkan Hilmi Türkmen, misafiri Kadir Topbaş’a, özel yapım cam vazo ve Çini plaket hediye etti.

Etiketler:

İlginizi çekebilir

Ömer Şahan’dan ders

Ömer Şahan’dan ders

selyus