Hüseyin YELKENCİ

İstanbul’dan Yansıyanlar

SEÇİMİ CHP KAZANMADI, AK PARTİ KAYBETTİ!

İstanbul seçimlerini sağlıklı bir kafayla analiz edecek olursak aslında seçimi; CHP’nin küfürbaz proje adayı Ekrem İmamoğlu kazanmadı, kibir, kullanılan dil, vatandaşla olan kopukluk, etnik milliyetçilik ve AK Parti’nin yanlış siyaseti kaybetti.

Tabi birde buna biz dahil, yandaş medyanın ısrarla CHP’li adayının üzerine ısrarla gitmek onu mağdur konumuna getirdi!

Tüm bunlara rağmen benim nazarımda bu üç kuruşluk adama karşı yine de seçimi kazanabilirdik!

31 Mart seçimlerinde sahada sürekli beka sorunundan bahsedip, 23 Haziran seçimlerinde CHP’yi FETÖ, HDP ve PKK ile işbirliği yapmakla suçlayıp sonra da Kürt seçmenimizin oyunu almak için bebek katili Apo ile terörist Demirtaş’tan medet ummak tam bir intihar oldu!!

Diğer taraftan milliyetçi kesimin oyunu olmak için sivri dilli İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu sürekli meydanlara sürmek de çok büyük hataydı!

Ya kibirli genel başkan yardımcılarına ne demeli!!

Çetenin paritye verdiği zararları burada yazmaya kalkarsak sayfalar yetmez!!!

Seçim çalışmalarında stratejik yanlışlar yaparsan bir bedeli olur elbette!

Bu arada AK Parti, vatandaşın genel olarak beklentilerini karşılayamadığı gibi üstüne üstlük bir de kibir, tepeden bakma, muhatap almama ve bazı belediyelerin yanlışları eklenince mağlubiyet kaçınılmaz oldu..!!

Millet AK Parti’li bazı isimleri sahada görünce oy vereceği varsa da, bu kibirlinin partisine mi oy vereceğim deyip vaz geçti!

Bence seçimi kaybetmemizin bir başka ciddi nedeni parti içindeki Trabzon’culuktur!!!

İstanbul’da 300 bin Trabzon seçmeninin oyunu almak için 3 milyon Doğu ve Güneydoğu seçmeni dışlandı!

Sadece Kürt seçmeni değil, diğer Kastamonu, Sivas, Sinop, Tokat, Giresun, Samsun ve diğer illerin seçmeni de ihmal edildi.

Milletvekili, belediye başkan adayı, İBB ve ilçe belediye meclis üyeleri aday listelerini incelemek yeterli!

Tüm torpil, ayrımcılık ve etnik milliyetçiliğe rağmen 300 bin Trabzonlu seçmenden 200 bini hemşericilik yaparak karşı tarafa oy verdiği gibi, listelerde adı olmayan ve yıllarca ihmal edilen 3 milyon Kürt seçmenin 2 milyonu küfürbaz proje aday İmamoğlu’na gitti!

Siz Trabzon’culuk oynamaya devam edin!!!

Bize seçim kaybettiren Trabzonlu il başkanı hala o koltuğu niye işkal ediyor anlamış değilim!

Bu arada bu davada samimi olan ve hemşericiliğe karşı duran Trabzonluları tenzih ediyorum. Onların başımın üstünde yeri var!

Seçim stratejileri belirlenirken istişare yapılır ama biz de öyle olmadı maalesef! İstişarenin, eleştirinin olmadığı yerde doğruyu bulamazsınız!!

Demek ki reisin etrafında istişare yapacak tecrübede ve donanımda kimse yok, olanları da zaten kimini uzaklaştırdılar, kimini de yaklaştırmıyorlar!

Seçimden sonra sahada konuştuğumuz milletin, parti içinde tepeden tırnağa büyük değişim beklentisi var…

İnşallah partinin tepesinden aşağılara doğru elle tutulur bir değişim olur!

Son olarak hem seçim kaybettiğimize, hem Ümmetin ve Türk Milletin Lideri reisimize, hem de Binali Yıldırım ağabeyimize çok üzüldüm. Hakkımızda hayırlısı diyelim…

Binali Yıldırım’ı yakın bir tarihte partinin tepesinde ya da Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görmek dileğiyle, kalın sağlıcakla…

selyus